הירשמו וקבלו עדכונים ישירות לתיבת המייל שלכם!

נקיונות האביב – טיפים לחיסכון בהוצאות על חומרי ניקוי

על ידי

טיפים לחיסכון, איה תמרי, כלכלת המשפחה, פסח, ני בנאדם של חורף. אוהבת את רעש הגשם בחוץ, נהנית להתכרבל בפוך אבל גם להסתובב בגשם בחוץ. קור עושה לי את זה.
כשמגיע האביב אני קצת מתוסכלת, בעיקר כי אני סובלת מאלרגיה קשה ובימים שהכל פורח בחוץ, אני נאלצת להסתתר בבית ולחכות שזה יעבור.
פרחים
עם זאת, כשמגיע האביב, אני מרגישה את התחושה המדגדגת הזו בקצות האצבעות, הרצון לרענן את הבית, לנקות גם במקומות שאני לא נוהגת לנקות בשוטף ולאוורר הכל – ארונות, חדרים, כלים ונעלים.
אני חובבת סדר ובהירות. כבר כתבתי על זה לא פעם (למשל כאן). מאמינה שאם הבית מסודר, החיים יותר קלים להתמודדות. קל לחשוב בבהירות ולעשות את המטלות והמשימות שלנו בקלות רבה יותר. בלאגן מייצר רעש בראש.

אני לא מעסיקה עוזרת – זו החלטה שקיבלתי לפני כמה שנים, כשרק התגרשתי, כי החלטתי שבסדר העדיפויות הפרטי שלי – אני מעדיפה לעשות עם הכסף הזה משהו אחר ומאז אני מנקה בשמחה את הבית שלי בעצמי. על הדרך, כאדם אופטימי ללא תקנה, אני מוצאת את חצי הכוס המלאה שלי בעניין הזה – אני מנקה כמו שאני רוצה בדיוק, אף אדם זר לא נוגע לי במצעים שלי ובשאר חפצי, אני עושה כושר תוך כדי ותחושת הסיפוק אחרי הניקיון היא נפלאה. חצי הכוס המלאה – כבר אמרתי…
זה מתחיל מסידור ארונות הבגדים שלי ושל הבנות – עוברת על הכל, מקפלת יפה ומסודר, מכינה שקיות למסירה ומנהלת רשימה של מה חסר ומה צריך להשלים. אפשר לקרוא פוסט שלם שכתבתי על זה כאן.
ואז מגיע עניין הניקיון בכל מיני מקומות שלא נגעתי בהם המון זמן. אולי כי הבית מוצף אור בהיר ואז מגלים כל מיני מקומות שלא טופלו 🙂

כביסה

הנה כמה טיפים לשימוש במוצרים שאינם חומרי ניקוי, זולים ועושים ממש טוב את העבודה:
1. חומץ לבן פשוט – טכנאי מכונת הכביסה שלי המליץ לי לשפוך,  פעם בכמה חודשים, חצי בקבוק חומץ לבן לתוף של מכונת הכביסה ולהפעיל אותה. זה מנקה את התוף ואחר כך הכביסה יוצאת נקיה יותר.
למה עוד כדאי להשתמש בחומץ? – לקרצוף אסלות.
2. סודה לשתיה – לפני כמה חודשים קניתי כיריים חדשים. הטכנאי שהגיע להתקין אותם אמר לי שאם אני רוצה שהכיריים יישמרו לזמן ארוך הוא ממליץ לא להשתמש במסירי שומנים כי הם הורסים אותם. אז מה אפשר לעשות? להשתמש בסודה לשתיה – מכינים משחה מסודה לשתיה ומים, מורחים על הכיריים (ואפשר גם בתנור), ממתינים כחצי שעה ומסירים – זה מסיר מעולה כתמי שומן.
זה מעולה גם להסרת כתבי שומן עקשניים בסירים – פשוט מרתיחים בסיר מים עם אבקת סודה לשתיה והכל יורד.
ריח רע במקרר? שימו צלוחית עם סודה לשתיה – זה ממש סופג את הריח.
אפשר גם לכבס עם סודה לשתיה – זה פועל ממש כמו אבקת כביסה (רק הרבה יותר זול).
3. מלח לימון – מסיר מעולה אבנית מהקומקום או מכל מקום אחר.

האביב עושה שמח בלב, אז בחרתי לסיום, שיר שעושה שמח, ומזכיר לי את אמא שלי שנולדה באביב ואהבה מאוד את דודו זכאי.

 

 

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. * שדות חובה מסומנים

תגובה *