הירשמו וקבלו עדכונים ישירות לתיבת המייל שלכם!

איך אפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים במחזור משכנתא

על ידי

אני כל הזמן נשאלת על המשכנתא ואחת לכמה זמן אני מבינה שאני צריכה לעשות סדר אצל האנשים שקוראים את הפירסומים שלי ולדבר קצת על המשכנתא.
אז הנה כמה פרטים חשובים על המשכנתא בקצרה:

למי שיש משכנתא שנלקחה לפני שנה ויותר – עכשיו זה עיתוי מעולה למחזר את המשכנתא שלכם. הנה ההסבר: הריבית במשק ירדה בפברואר 2015 לשפל היסטורי. המשמעות היא שאם תמחזרו את המשכנתא שלכם כעת, תשלמו פחות ריבית על ההלוואה שלקחתם ותוכלו לקבע את המחיר הנמוך לשנים רבות קדימה.

זה נשמע נורא מלחיץ ויש אנשים שיאמרו "עזבי, אני שונא להתעסק עם הבנקים". המשמעות של אי מיחזור המשכנתא – הרבה כסף שאתם זורקים כי יכולתם לחסוך בתשלום הריביות על ההלוואה שלקחתם.
אז מה צריך לעשות? לבקש בבנק ממנו לקחתם את המשכנתא דו"ח יתרות לסילוק.
אני גם ממליצה ללכת להתייעץ עם יועץ משכנתאות בלתי תלוי, כלומר, לא יועץ משכנתאות מהבנק שבו אתם רוצים לקחת משכנתא. למה זה חשוב? כי יועץ טוב יוכל לבנות לכם את המסלולים של הלוואה (לכל משכנתא יש לפחות 3 מסלולים) כך שתשתלמו כמה שפחות ריביות.
בית
ועוד 2 פרטים חשובים:
1. משכנתא לזכאים: גם מי שלקח את המשכנתא של הזכאות (בערבות המדינה) יכול ורצוי שימחזר אותה. בגלל ירידת הריבית, גם המשכנתא הזו נלקחה בריבית גבוהה יותר ממה שאפשר לקחת היום. לכו לבדוק.

2. ביטוח החיים של המשכנתא: כל מי שלקח פעם משכנתא מכיר את זה. לקיחת ההלוואה מחייבת ביטוח חיים (הרציונאל – אם מישהו מעלי החוב ימות, נותן ההלוואה (הבנק) המשכנתא תיפרע באמצעות ביטוח החיים).
חברה סיפרה לי שכשהיא הגיעה לבנק לבדוק אם אפשר למחזר, נאמר לה בבנק שאם ימחזרו, יצטרכו לשלם המון על ביטוח החיים, כי הפוליסה תשתנה. אז בבדיקה שעשיתי מצאתי את הוראת השעה של משרד האוצר בעניין זה שאומרת שעל מנת שלא לפגוע בזכותם של הלווים למחזר את המשכנתא ולקבל תנאים טובים יותר עבורה, חברת הביטוח בה מתנהלת פוליסת ביטוח החיים של הלווים, תאפשר להם להמשיך את הכיסוי הביטוחי הקיים באותם תנאים, ללא צורך בחיתום רפואי (כלומר ללא צורך בשינוי המצב הרפואי בפוליסה שעלול לגרום לעליה בתשלום הפרמיה).

מה נשאר לי לומר? שכדאי לרוץ ולמחזר!

4 תגובות ב איך אפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים במחזור משכנתא

 1. לאה
  8 במרץ 2015 12:29 (7 שנים לפני)

  אהבתע ואהבתי את מקור ההשראה לפוסט

  הגב
  • איה
   9 במרץ 2015 4:36 (7 שנים לפני)

   לאה את יופי של מקור השראה 🙂

   הגב
 2. יונית
  8 במרץ 2015 21:03 (7 שנים לפני)

  דיברת אלי? מזל שיעצת לי לעשות את זה . תודה!

  הגב
  • איה
   9 במרץ 2015 4:36 (7 שנים לפני)

   יונית, אני שמחה שעשית את זה ושהיה לכם השכל להתייעץ ולחסוך המון כסף!

   הגב

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. * שדות חובה מסומנים

תגובה *