הירשמו וקבלו עדכונים ישירות לתיבת המייל שלכם!

מעבר לבנק אחר

על ידי

בכל הרצאה או סדנא שאני מעבירה, וגם כל זוג שמגיע אלי לייעוץ, תמיד מתעניינים האם אפשר לעבור בנק בקלות.
היום בעידן הדיגיטאלי זה פחות מסובך אבל מזכירה תמיד לאלה ששואלים שצריך לעשות שופינג בין הבנקים ולבדוק, בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם, מה התנאים שהבנק מציע לכם.
חשוב להבין שמעבר לבנק אחר צריך היעשות לא מתוך גחמה, אלא מתוך רצון להשיג תנאים טובים יותר או כי הבנק שבו יש לכם חשבון כיום אינו נגיש/זמין לצרכים שלכם.

אז מה חשוב שתשאלו בבנק לפני שאתם מחליטים לעבור?

  1. איך השרותים הדיגיטליים שלהם. כי היום בעידן הדיגיטלי לא צריך באמת ללכת לסניף ויש המון פעולות שאפשר לעשות גם באתר האינטרנט ובאפליקציה של הבנק או במכשירי הכספומט הפזורים בכל מקום. למשל: לי יש חשבון ותיק מאוד בבנק שהשרותים הדיגיטליים, איך לומר, לא משהו. וכשאני קוצה להפקיד המחאה בחשבון יש 2 אפשרויות – לעמוד בתור בסניף או לשים את המעטפה בתיבת "אל תור" עם חשש מסוים שההמחאה תיעלם משם. לפני תקופה הסניף שלי אמנם התקין כספומט שניתן להפקיד בו צ'קים אבל בדרך כלל הוא מקולקל ובכלל אי אפשר להפקיד בו צ'קים דחויים. מעצבן.
  2. איזה עמלות משלמים ואיזה עמלות הבנק מוותר עליהן עבורכם? יש אנשים רבים שהבנק לא גובה מהם עמלות של ניהול חשבון ועמלות שורה לפי מסלולי העמלות של בנק ישראל. אז מה כן? (ממליצה שתבדקו גם בקשר לעמלות שמשלים על ניהול תיק השקעות, הזמנת פנקסי צ'קים וכו) תצטרכו לשאול בבנק.
  3. מסגרת האשראי בחשבון – מהי המסגרת שהבנק יאפשר לכם? באיזו ריבית?
  4. איזה כרטיסי אשראי הבנק ינפיק עבורכם? האם משלמים עמלת שימוש בכרטיס? יש בנקים שלא גובים עמלה, אם ביקשו מכם עמלה אולי עדיף לוותר על הכרטיס של הבנק.
  5. עניין חשוב ביותר לטעמי הוא זמינות הבנקאי אלי. חשוב להבין מה שעות פתיחת הסניף בראש ובראשונה. אח"כ חשוב להבין האם יש לי מספר ישיר או כתובת מייל שאני יכולה לפנות אל הבנקאי? האם הקשר עם הבנקאי הוא דרך מוקד טלפוני? תוך כמה זמן הבנק מתחייב לחזור אלי?
  6.  אני חובבת שירותים דיגיטליים כי הם מקלים עלינו את ההתנהלות היומיומית. ביצוע העברה בנקאית או הפקדת צ'ק באמצעות האפליקציה חוסכת לי זמן ונגישה לי בכל שעה משעות היממה. חשוב לבדוק מה אפשר לבצע בערוצים הדיגיטליים וגם מה לא.
  7. הדבר האחרון והכי חשוב הוא להבין לכמה זמן תקבלו את ההטבות שהבטיחו לכם – לתמיד? לשנה? ל-3 שנים?. אני ממליצה לקבל את עיקרי הדברים שהובטחו בכתב.אם אתם עושים שופינג לבנק חדש, הכנתי עבורכם קובץ להדפסה ובו עיקר השאלות שחשוב לשאול בבנק.
    אתם מזומנים למלא את הפרטים כאן


השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. * שדות חובה מסומנים

תגובה *